Skip to main content

Regatta Dates

Upcoming Events

Slide # Image URL
Slide 1 //s3.amazonaws.com/ClubExpressClubFiles/180842/graphics/new-slider_0001_76H7pJrQ_1120441352.jpg
Slide 2 //s3.amazonaws.com/ClubExpressClubFiles/180842/graphics/new-slider_0005_B4c9rYzA_2103010012.jpg
Slide 3 //s3.amazonaws.com/ClubExpressClubFiles/180842/graphics/new-slider_0002_escowspring2016-23_1954241598.jpg
Slide 4 //s3.amazonaws.com/ClubExpressClubFiles/180842/graphics/new-slider_0003_DWkjKZRQ_536349594.jpg
Slide 5 //s3.amazonaws.com/ClubExpressClubFiles/180842/graphics/new-slider_0004_bASNHi4A_1147249273.jpg
Slide 6 //s3.amazonaws.com/ClubExpressClubFiles/180842/graphics/new-slider_0000_20190519_HLN_EScow_GenevaSpring_30_695603049.jpg
Slide 7 none
Slide 8 none
HomeBoat Owner Members

Boat Owner Memberships as of 9-2-2013

 
These members have paid Boat Owner  memberships. Owners should have the required 2013 sticker for the transom of their boat so they are eligable to be scored for local club and regatta races.
 
There are 220 Boat Owners Registered for 2013
 
Name Region Yacht Club Sail #
David Pike At-Large Boyne City BX-10
Theodor Beier At-Large Carlyle S-27
Jeff Melly At-Large Carlyle S-8
Will Hanckel At-Large Charleston SC SC-22
Robby Wilkins At-Large Charleston SC SC-27
John Helmsman At-Large Georgia - Augusta & Savannah CH-4
Cliff Russell At-Large Georgia - Augusta & Savannah GA-14
Palmer Russell At-Large Georgia - Augusta & Savannah GA-19
Ed Durant At-Large Georgia - Augusta & Savannah GA-8
John Helman At-Large Georgia - Augusta & Savannah SC-12
Bob Hagler At-Large Georgia - Augusta & Savannah SC-2
Tim Harrington At-Large Grand Lake GL 99
Chris Ruske At-Large Grand Lake GL-13
David Lubchenco At-Large Grand Lake GL-23
Jason Sutherland At-Large Grand Lake GL-31
Charles Sutherland At-Large Grand Lake GL-7
Andrew Cooke At-Large Other


Z-7
Rob Aitken At-Large Royal Lake of the Woods RL-22
Jim Barr At-Large Sarasota SF-1
Mont Echols At-Large Sarasota SF-3
Robert Koar ECESA Bay Head BH-22
Russell Lucas ECESA Bay Head BH-8
Christopher Duncan ECESA Brant Beach BB-1
Christopher Creighton ECESA Chautauqua CH-1
Andrew Connell ECESA Chautauqua CH-19
Marcus Turner ECESA Chautauqua CH-4
Dick Turner ECESA Chautauqua CH-5
Rick Turner ECESA Chautauqua CH-6
Peter Robinson ECESA Chautauqua CH-7
John Sellstrom ECESA Chautauqua CH-71
David Bargar ECESA Chautauqua CH-8
Tom Wiss ECESA Hopatcong HO-32
Bruce Feakins ECESA Hopatcong HO-35
James Flinn ECESA Hopatcong HO-45
Bruce Heverly ECESA Hopatcong HO-51
Mike Blair ECESA Hopatcong HO-52
Christopher Norman ECESA Hopatcong HO-53
Patrick Flinn ECESA Hopatcong HO-54
Andrew Kraus ECESA Island Heights IH-101
Marc Feaster ECESA Island Heights IH-22
Fred Slack ECESA Island Heights IH-44
Mac Feaster ECESA Island Heights IH-5
George Welch Jr. ECESA Keuka KU-1
William Hudson ECESA Keuka KU-12
Scott Leonard ECESA Keuka KU-16
Joseph Meade IV ECESA Keuka KU-25
Robert Cole ECESA Keuka KU-9
Brent Penwarden III ECESA Keuka KU-91
Bill Nolden ECESA Lavallette LA-11
James Miller ECESA Lavallette LA-2
Paul Magno ECESA Lavallette LA-88
Dave Magno ECESA Lavallette LA-99
John Maschal ECESA Little Egg Harbor LE-1
Tom Cox ECESA Little Egg Harbor LE-100
Richard Ryon ECESA Little Egg Harbor LE-2
Chris Fretz ECESA Little Egg Harbor LE-22
Bob Donat ECESA Little Egg Harbor LE-3
John Cranmer ECESA Little Egg Harbor LE-37
Doug Galloway ECESA Little Egg Harbor LE-4
Butch Lenhard ECESA Little Egg Harbor LE-5
Jeffrey Bonanni ECESA Little Egg Harbor LE-73
Jack Lampman ECESA Little Egg Harbor LE-8
Richard Wight ECESA Mantoloking MA-10
Peter Hurley ECESA Mantoloking MA-11
Henry Colie ECESA Mantoloking MA-4
Peter Wright ECESA Mantoloking MA-6
John Brown ECESA Seaside Park SS-1
Tim Brown ECESA Seaside Park SS-4
Britt Nosher ECESA Seaside Park SS-77
Greg Matzat ECESA Shore Acres SA-1
William Demand ECESA Toms River T-1
William Warner ECESA Toms River T-1
Glenn Shaffer ECESA Toms River T-13
Doug Johnson ECESA Toms River T-15
Chad Hillyer ECESA Toms River T-17
Joseph Thorpe ECESA Toms River T-4
Brian Gabriel ECESA Toms River T-53
Charlie Macnider ILYA Clear Lake Z-15
Zach Maher ILYA Delavan D-100
Brian Buzzell ILYA Delavan D-1883
David Everhart ILYA Delavan D-20
Edward Clair ILYA Delavan D-21
Mark Hetzler ILYA Delavan D-3
Shaun Sherry ILYA Delavan D-44
Phil Mattison ILYA Delavan D-66
Joanne Marozza ILYA Delavan D-88
Charles Colman ILYA Geneva I-10
Robert Youngquist ILYA Geneva I-13
Vincent Porter ILYA Geneva I-2
Christopher Gannon ILYA Geneva I-22
Mike Gannon ILYA Geneva I-22
Donald Sheldon ILYA Geneva I-27
Frank Davenport ILYA Geneva I-303
Frank Davenport ILYA Geneva I-333
Peter Wall ILYA Geneva I-4
Brian Porter ILYA Geneva I-49
Ken Wruk ILYA Geneva I-71
John Simms, Jr. ILYA Geneva I-818
Steven Lyon ILYA Geneva I-88
Peter Strothman ILYA Geneva I-9
Bryce Meyer ILYA Grand Lake GL-5
Vincent Driessen ILYA Gull Lake GL-6
Jeffrey Russell ILYA Mendota H-0
Lance Puccio ILYA Mendota H-11
Trey Sprinkman ILYA Mendota H-111
Patrick Heaney ILYA Mendota H-13
John Wenning ILYA Mendota H-14
Bob Holz ILYA Mendota H-19
Mike Barnett ILYA Mendota H-20
Eric Kerlow ILYA Mendota H-23
Lon Schoor ILYA Mendota H-7
Hugh Sugar ILYA Mendota H-8
Phil Zalog ILYA Mendota H-88
Craig Jefferds ILYA Mendota H-9
Rob Evans ILYA Minnetonka M-1
David Strothman ILYA Minnetonka M-10
Erik Bowers ILYA Minnetonka M-11
Jeff Solum ILYA Minnetonka M-12
James Beltz ILYA Minnetonka M-13
Jason Ostbye ILYA Minnetonka M-17
thomas meyer ILYA Minnetonka M-2
Chris Jewett ILYA Minnetonka M-3
Carl Zinn ILYA Minnetonka M-35
Bill Allen ILYA Minnetonka M-4
Amanda Swaggert ILYA Minnetonka M-4
Sam Rogers ILYA Minnetonka M-42
Sean Hendrickson ILYA Minnetonka M-43
John Wicks ILYA Minnetonka M-5
David Chute ILYA Minnetonka M-53
Jule Hannaford, IV ILYA Minnetonka M-7
Woody Jewett ILYA Minnetonka M-77
Terry Foster ILYA Minnetonka M-8
Derek Packard ILYA Minnetonka M-87
Tom Burton ILYA Minnetonka M-9
Gerry Dorsey ILYA Okoboji P-23
David Sitter ILYA Oshkosh J-11
Thomas Castle ILYA Oshkosh J-25
Bill Wyman ILYA Oshkosh J-5
Max Wyman ILYA Oshkosh J-55
Will Wyman ILYA Oshkosh J-555
Jon Schloesser ILYA Oshkosh J-80
David Wilcox ILYA Other/Not on List



W-11
Jeffery Seeboth ILYA Pewaukee v 49
Peter Ogden ILYA Pewaukee V-102
Eric Good ILYA Pewaukee V-15
Chris Lieber ILYA Pewaukee V-170
Paul Biwer ILYA Pewaukee V-220
Bill Burns ILYA Pewaukee V-25
Rick Roy ILYA Pewaukee V-26
Matt Peterson ILYA Pewaukee V-27
Augie Barkow ILYA Pewaukee V-37
Barbie Sprinkman ILYA Pewaukee V-50
Tobin Tornehl ILYA Pewaukee V-511
George Rolfs ILYA Pewaukee V-551
Matt Schmidt ILYA Pewaukee V-736
Bill Rajki ILYA Pewaukee V-777
Eric Wilson ILYA Pewaukee V-777
Doug Mills ILYA Pewaukee V-800
Susie Sternkopf ILYA Pewaukee V-83
Michael Rettie ILYA Pewaukee V-880
Dick Moran ILYA Pine X-17
Peter Maas ILYA Pine X-20
Charlie Wright Jr ILYA Pine X-22
Elizabeth Harned ILYA Pine X-4
Theodore Rolfs ILYA Pine X-751
Jim Wellington ILYA Wawasee WA-20
Dan Guidinger ILYA White Bear W-1
Matthew Markoe ILYA White Bear W-101
Rob Wood ILYA White Bear W-2
Lee Alnes ILYA White Bear W-25
louis austin ILYA White Bear W-3
Ross Cardozo ILYA White Bear W-5
Ed Cox ILYA White Bear W-66
Matthew Petersen ILYA White Bear W-8
Ken Broen ILYA White Bear W-87
Jim Campbell ILYA KG-111
Charles Beynon WMYA Boyne City BX-11
Adam Prettyman WMYA Boyne City BX-3
Ted Greene WMYA Crystal CR-10
Bill Walter WMYA Crystal CR-100
Pete Price WMYA Crystal CR-11
Richard Halliday WMYA Crystal CR-12
Sean Greene WMYA Crystal CR-22
Bruce Patterson WMYA Crystal CR-51
Michael Terry WMYA Crystal CR-54
Robert Terry WMYA Crystal CR-66
Mike Dow WMYA Crystal CR-7
M.J - Tad Welch WMYA Spring Lake SL-2
Paul Wickland WMYA Spring Lake SL-22
Braerton Hatton WMYA Spring Lake SL-4
William Knape WMYA Spring Lake SL-73
Henry (Happy) Fox WMYA Spring Lake SL-8
Lathrop Keller WMYA Torch TO-0
Glenn Hallett WMYA Torch TO-11
Jim Campbell WMYA Torch TO-17
Kevin Watrous WMYA Torch TO-181
Stephen Johanson WMYA Torch TO-33
Casey Christensen WMYA Torch TO-44
Todd Collins WMYA Torch TO-7
Terry Malone WMYA Torch TO-8
Steve Bonifas WMYA Wawasee WA-00
David Irmscher WMYA Wawasee WA-00
Kenny Bolles WMYA Wawasee WA-1
Chris Herdrich WMYA Wawasee WA-11
Bryan Sarber WMYA Wawasee WA-13
Mark Russell WMYA Wawasee WA-14
Chris Hackleman WMYA Wawasee WA-17
Rick Lemberg WMYA Wawasee WA-200
Bradley Hursh WMYA Wawasee WA-21
Dick Tillman WMYA Wawasee WA-22
Terry Moorman WMYA Wawasee WA-31
Robert Herdrich WMYA Wawasee WA-47
Mike Beesley WMYA Wawasee WA-49
Andrew Allen WMYA Wawasee WA-51
J B VanMeter WMYA Wawasee WA-8
Casey Call WMYA Wawasee WA-99
Bill Fauntleroy WMYA White Lake WH-17
Tom Munroe WMYA White Lake WH-77
Brian McMurray WMYA White Lake WH-88