help_outline
Skip to main content
Print This Page
Text Size
Scroll To Top
Click here to join our mailing list
Slide #
Image URL
Slide 1
//s3.amazonaws.com/ClubExpressClubFiles/180842/graphics/new-slider_0000_Geneva_Spring_2023_725843033.jpg
Slide 2
//s3.amazonaws.com/ClubExpressClubFiles/180842/graphics/new-slider_0000_Nationals2023_Balcony_1148943159.jpg
Slide 3
//s3.amazonaws.com/ClubExpressClubFiles/180842/graphics/new-slider_0002_escowspring2016-23_1954241598.jpg
Slide 4
//s3.amazonaws.com/ClubExpressClubFiles/180842/graphics/new-slider_0003_DWkjKZRQ_536349594.jpg
Slide 5
//s3.amazonaws.com/ClubExpressClubFiles/180842/graphics/new-slider_0004_bASNHi4A_1147249273.jpg
Slide 6
//s3.amazonaws.com/ClubExpressClubFiles/180842/graphics/new-slider_0000_20190519_HLN_EScow_GenevaSpring_30_695603049.jpg
Slide 7
//s3.amazonaws.com/ClubExpressClubFiles/180842/graphics/new-slider_0005_B4c9rYzA_2103010012.jpg
Slide
//s3.amazonaws.com/ClubExpressClubFiles/180842/graphics/new-slider_0000_Mountains_85756206.jpg
Show Navigation Controls? Y/N
N
•
•
•
•
•
•
•
•
Home
News / Articles List
Details
News / Articles
2015 Trophy Awards at National Championships
Published on 1/1/2017
Rookie
Kyle Rogachenko
T-76
Toms River
Masters
Richard Wight
MA-10
Mantoloking
Youth Skipper
Kelly McGlynn
LE-13
Little Egg Harbor
Road Warrior
Lon Schoor
H-7
Mendota
National Rankings Champion
Harry Melges IV
BH-8
Geneva
First Finishing Woman Trophy
Maggie Condon
T-73
Toms River
Woman’s Corinthian
Blair Condon
LE-8
Little Egg Harbor
Woman Skipper
Kelly McGlynn
LE-13
Little Egg Harbor
Colie Service Award
Jim Campbell
KG-111
Kegonsa
Team Champion
Jeff Bonanni
T-73
Toms River
Clay Johnson
T-18
Chad Hillyer
T-17
Kyle Rogachenko
T-76
Race Winners:
Keuka Trophy – Winner Race-1
Jeff Bonanni
T-73
Toms River
Iver C. Johnson Trophy - Winner Race-2
Jeff Bonanni
T-73
Toms River
BBYRA Trophy - Winner Race-3
Jeff Bonanni
T-73
Toms River
Pewaukee Trophy - Winner Race-4
Jeff Bonanni
T-73
Toms River
Chautauqua Trophy - Winner Race-5
Kyle Rogachenko
T-76
Toms River
NCESA Trophy - Winner Race-6
Clay Johnson
T-18
Toms River
Top Ten Finishes:
Crew
1- Jeff Bonanni (Bilge Puller's Trophy)
Mike O’Brian
T-73
Toms River
Matthew Goetting
Maggie Condon
(Robert E. Weldon Trophy)
2- Harry Melges IV
Harry Melges III
BH-8
Geneva
Pete Must
Mike Dutton
3- Sam Rogers
Chrisy Hughes
M-42
Minnetonka
Tony Jewett
Morgan Kiss
4- Peter Strothman
Corbett Porter
I-9
Lake Geneva
Bri Porter
5- Brian Porter
Collin Rowe
I-49
Lake Geneva
RJ Porter
Finn Rowe
6- Rob Terry
Jon Pomerleau
CR-66
Crystal Lake
Jack Rillema
Jules Terry
7- Vincent Porter
Clifford Porter
I-2
Lake Geneva
Coye Harrett
Kyle Navin
8- Robbie Wilkins
Reese Wilkins
SC-55
Carolina YC
Gwen Gill
Shawn Burke
9- Derek Packard
Colleen Kelly
M-87
Minnetonka
Gavin Potts
Matty Hanson
10- Richard Wight
Stu Colie
MA-10
Mantoloking
Molly Lucas
Nathan Wight
Return to Previous Page